O klubie


Klub NFO2000 zrzesza hodowców należących do Międzynarodowej Organizacji Felinologicznej FIFE (www.fifeweb.org) w Polsce i zagranicą. W 2015 roku Klub został objęty patronatem Felis Posnania (www.felisposnania.eu) z należącego do Felispolonia (www.felispolonia.eu). Do Klubu należą zarówno jedni z pierwszych hodowców kotów norweskich w Polsce, a także osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z hodowlą kotów tej rasy.

Jako świadomi hodowcy dbamy o zdrowie naszych "norwegów" - koty hodowlane zostały przebadane zgodnie z obowiązującymi przepisami hodowlanymi FIFE pod kątem choroby spichrzeniowej glikogenu - GSD4, kładziemy także nacisk na regularne badanie serc w kierunku kardiomopatii przerostowej serca - HCM.

Do naszego Klub należą koty z dużymi osiągnięciami wystawowymi, z uzyskanymi tytułami Distinguished Show Merit - DSM, Distinguished Variety Merit - DVM, a także młodzieżowymi Junior Winner - JW oraz koty zasłużone w hodowli szczycące się tytułem Distinguished Merit - DM.

Radę Klubu od początku istnienia Klubu NFO2000 tworzyły osoby z ogromnym dorobkiem hodowlanym, wieloletni hodowcy oraz sędzia felinologiczny FIFE:

1. Barbara Fig, prezes klubu EKKR, hodowca Kotów norweskich leśnych od 2000 roku
2. Grażyna Malaga - międzynarodowy sędzia felinologiczny FIFE, hodowca kotów norweskich Leśnych od 1992r.
3. Leszka Szpineter - hodowca kotów norweskich leśnych od 2000 roku
4. Anna Grabowska - hodowca kotów norweskich Leśnych od 2000 roku

Rok 2012 był rokiem zmian, w Radzie Klubu pojawiły się nowe, pełne zapału osoby:
1. Małgosia Bartoszewska, hodowca kotów norweskich leśnych od roku 2006
2. Marek Kijanowski, hodowca kotów norweskich leśnych od roku 2006
3. Maja Krajewska, hodowca kotów norweskich leśnych od roku 2005
4. Katarzyna Rogala, hodowca kotów norweskich leśnych od roku 2005

a także Barbara Fig - hodowca kotów norweskich leśnych od 2000 roku, prezes EKKR w latach 2006-2012 oraz założyciel Klubu Kota Norweskiego Leśnego NFO2000 została Członkiem Honorowym.

Nastąpił również podział funkcji i obowiązków wśród członków Klubu NFO2000, i tak:
--> w sprawach finansowych należy kontaktować się z Markiem Kijanowskim [ link >>> ]
--> w sprawie aktualizacji strony należy kontaktować się z Katarzyną Rogalą [ link >>> ]
--> w sprawach organizacyjnych związanych z organizacją wystaw i nagród należy kontaktować się z Mają Krajewską [ link >>> ] i Małgosią Bartoszewską [ link >>> ]

Aby zostać nowym członkiem Klubu NFO2000 należy:
1. zapoznać się z Regulaminem Klubu NFO2000
2. uzyskać zgodę 2 członków Klubu NFO2000 aby zostali osobami wprowadzającymi
3. wypełnić deklarację członkowską i odesłać na maila klubowego* [ link >>> ]
4. uiścić na konto Klubowe opłaty: wpisowe oraz składkę roczną

*Rada Klubu rozpatruje wniosek o przyjęcie do Klubu NFO2000 a informacja o przyjęciu/ nie przyjeciu w poczet członków Klubu NFO2000 zostaje wysłana mailowo do osoby zainteresowanej.
Członkowie Klubu NFO 2000 proszeni są o coroczne uiszczanie składek członkowskich w wysokości 60zł rocznie. Wpłat prosimy dokonywać na konto:
Credit Agricole
13 1940 1076 3128 3838 0003 0000

A tak oto opisuje początku klubu NFO2000 jedna z założycielek - Grażyna Laskowska Malaga:

Początkowo istniało w Polsce niewiele hodowli kotów tej rasy, dzięki temu wszyscy hodowcy dobrze się znali. Wtedy zrodziła się myśl, aby stworzyć klub miłośników rasy. Do roku 2000 nie było jednak na to warunków. Ale pasjonaci nie dali za wygraną i wspólnie organizowali reklamy dla polskich hodowców NFO pod hasłem "spontaniczna grupa". Powstała też "stronka", na której prezentowane były mioty NFO. Kiedy nadarzyła się możliwość stworzenia klubu z prawdziwego zdarzenia - podobnie jak w innych krajach Europy, 3 hodowle: Zwycięzca Troli, Kot Freyi i Duszek Lasu, zapoczątkowały działalność klubu nazwanego NFO2000. Wkrótce inne hodowle zaczęły aktywnie uczestniczyć w budowaniu zupełnie nowej formy promowania rasy. Pozyskani sponsorzy aktywnie wspierali Klub, a wystawy stały sie miejscem nagradzania debiutów i innych osiągnięć kotów zarejestrowanych w naszym Klubie. W katalogach wystaw światowych pojawiały się reklamy Klubu, ufundowane zostały specjalne rozety z naszym logo. Działania Klubu to jednak nie tylko wystawy i najrozmaitsze nagrody, to również źródło informacji dla nowych zapaleńców, którzy pokochali miłością pierwszą i najwspanialszą koty Norweskie Leśne. To także pomoc młodym hodowcom w ich ciężkiej pracy, możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do nas wszystkich miłośników wspaniałych i niezależnych, ale jakże oddanych przyjaciół, jakimi są Koty Norweski Leśne.


O Klubie
Nowości (43)
Standard rasy
Hodowle (16)
Kocięta (0)
Kocury kryjące (3)
Utytułowane koty (85)
Porady hodowców (4)
Linki
KontaktLogin:
Hasło:

© NFO 2000. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Featured photo © Eivind K. Dovik
E-mail: nfo2000@hotmail.com | Wizyt: | projekt i wykonanie: flat face studio